Aktualności

Święto Niepodległości

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na początku uroczystości uczniowie z wielką powagą zaśpiewali hymn Polski. Prezydent szkoły Ala Skórczyńska przypomniała zebranym jak doniosłym wydarzeniem dla wszystkich Polaków jest święto niepodległej Ojczyzny, o której dobro dzisiaj dbamy odpowiedzialnym zachowaniem i naszą codzienną pracą.
Następnie  uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem pani Doroty Ziętek, zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny. Opowiedzieli o walkach powstańczych kolejnych pokoleń naszych przodków i tęsknocie za domem rodzinnym.
W wierszach ukazali dramatyczne losy Polaków walczących przeciwko sobie we wrogich  armiach zaborczych podczas I wojny światowej, z których wielu nie powróciło do swych domów i rodzin, poświęcając swoje życie za Ojczyznę.
   Uczniowie klasy 3b  śpiewali, przygotowane pod kierunkiem pana Mirosława Wdowiaka, pieśni patriotyczne. Do ich wykonania włączyli się wszyscy uczniowie tworząc jeden chór. Ten dzień był dla całej społeczności szkolnej żywą lekcją patriotyzmu i okazją do wyrażenia wdzięczności naszym dzielnym przodkom, dzięki którym dzisiaj jesteśmy dumni z naszej historii i możemy uczyć się, bawić  i pracować w wolnej Polsce.

 

 

Dodatkowe informacje