I miejsce w grze czytelniczej!

 

I miejsce dla Gimnazjum nr 1 w I Powiatowej Grze Czytelniczej!

   3 czerwca 2016r. odbyła się I Powiatowa Gra Czytelnicza zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu jaworskiego i Bibliotekę Pedagogiczną w Jaworze pod patronatem Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury oraz uczenie się przez zabawę. W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu jaworskiego.
Gimnazjum nr 1 reprezentowała drużyna z klasy III A - Martyna Gdowska, Julia Gdowska i Aleksandra Polańska. Zadaniem drużyn było rozwiązanie zadań na kolejnych punktach kontrolnych, odszukanych na mapie wylosowanej trasy.  Trasa naszej drużyny rozpoczynała się w Muzeum Regionalnym, następnie uczennice odwiedziły I Liceum Ogólnokształcące, Gminne Centrum Informacji, Bibliotekę Publiczną, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Gimnazjum nr 2. Wykonanie zadań wymagało doskonałej znajomości książki Johna Flanagana "Ruiny Gorlanu" zapoczątkowującej serię "Zwiadowcy". Dziewczęta rozwiązywały krzyżówkę, kalambury, układały puzzle, rozwiązywały test, a także wykonywały zadania sprawnościowe związane z treścią książki. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie doskonale i zajęły I miejsce wśród szkół gimnazjalnych powiatu jaworskiego. Gratulujemy!

zdjęcia ze strony  http://www.dja24.pl/2016/06/06/powiat-i-powiatowa-gra-czytelnicza-foto/

 

 

Dodatkowe informacje