"Dzień Bezpieczeństwa" 2024

21 marca w naszej szkole już kolejny raz odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie na każdym poziomie klas realizowali zadania dotyczące bezpieczeństwa, a także zdrowego trybu życia. Klasy czwarte zajmowały się głównie tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W rozstawionym obok szkoły mobilnym miasteczku rowerowym czwartoklasiści ćwiczyli zasady bezpiecznego i poprawnego poruszania się po drodze. Przyswajali sobie również w sposób teoretyczny i praktyczny umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz rozmawiali z wychowawcami na temat praw i obowiązków ucznia. Klasy piąte przygotowywały zdrowe, wiosenne sałatki i koktajle, uczyły się, jak radzić sobie z agresją wśród rówieśników, a także agresją w sieci. Klasy szóste uczestniczyły w prelekcji pani policjant na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, a wychowawcy przybliżyli im temat praw i obowiązków ucznia a także przeprowadzili zajęcia z zakresu profilaktyki przemocy rówieśniczej. Klasom siódmym przypadł w udziale temat zdrowego jedzenia oraz zaburzeń odżywiania w postaci bulimii i anoreksji. Mogli też wykazać się swoimi umiejętnościami w pracowni kulinarnej, przygotowując zdrowe i pożywne potrawy, a pani pedagog przeprowadziła zajęcia na temat zagrożeń bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu patrolowym „Bezpieczna młodość”, a także przygotowywali scenki, w których pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, Wszyscy uczniowie brali też udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Witaj wiosno!